logo logo logo
PremiumHosting prechádza pod WY
S radosťou vám oznamujeme že od 13.08.2019 sme sa stali súčasťou
nášho dlhoročného technologického partnera Webglobe - Yegon.
ČÍTAŤ VIAC

Spustili sme pre Vás PHP7

1.04.2016

Spustili sme pre Vás PHP7

Od 1.4. 2016 je možné využívať na našom webhostingu PHP7. Výhodou nového PHP je hlavne rýchlosť, podľa vývojárov dokáže prechod na PHP7 zvýšiť rýchlosť a odozvu webu až o 50%. Rýchlosť nového PHP ovplyvnili mnohé zmeny – mnohé zastaralé funkcionality boli odstránené, zastaralý Zend Framework bol prepísaný na PHP Next_generation a podobne.

Developeri zo Zend-u si pripravili aj peknú infografiku, kde porovnávajú výkonnosť najpoužívanejších CMS ako je Magento, Drupal, WordPress na aktuálnej novinke PHP7 so staršími verziami PHP. Ako je možné vidieť, Magento sa v ich testoch zrýchlilo až trojnásobne, Drupal 8 beží až o 72% rýchlejšie, WordPress beží takmer dvakrát rýchlejšie.

php7-infographic

 

Pre zmenu PHP na aktuálnu superrýchlu verziu PHP7 sa stačí prihlásiť do WebPanel-u a vybrať si novú verziu.  Zmenu môžete vykonať v sekcii Web -> PHP nastavenia -> PHP version. Zmena je aktívna 5 minút po potvrdení.

php7-premiumhosting

Nevýhodou nového PHP7 je fakt, že momentálne nie sú ešte všetky CMS systémy naplno kompatibilné a pripravené na prechod na PHP7. Populárny WordPress je s PHP7 kompatibilný, rovnako tak aj najpopulárnejšie pluginy pre tento systém.

 

Napísal Premium Hosting v kategórii Novinky, Oznamy, Tipy a triky

Pridaj komentár

Späť na vrch