Logo Logo Logo
PremiumHosting geht unter WY
Wir freuen uns bekannt zu geben, dass die 13.08.2019 Wir haben einen Teil geworden
unsere langjährigen Technologiepartner WEBGLOBE - yegon.
WEITERLESEN

Krátky úvod do affiliate marketingu

9.06.2019

Krátky úvod do affiliate marketingu

Affiliate marketing už dávno nie je vo svete žiadnou novinkou. Na Slovensku však len teraz začína naberať svoj potenciál. Jedná sa o vedľajší stabilný marketingový kanál, ktorý prináša predaje a nových zákazníkov do obchodu. Trvá zvyčajne dlhšie, kým začne fungovať pre eShop, avšak má ľahko a jednoznačne merateľné výsledky.

Skladá sa z dvoch hlavných častí. Jednou z nich sú majitelia eShopov, nazývaní inzerenti. Druhou časťou sú publisheri. Teda tí, ktorí propagujú produkty, alebo obchod inzerenta.

Pre tých, ktorí majú radšej názornú ukážku, pozrite si rýchle a vecné video:

Inzerent by sa mal snažiť neustále zdokonalovať svoj eshop

Inzerent by mal neustále hľadať nové spôsoby zlepšovania online obchodu. Nielen ako poskytnúť produkt v dobrej cene, ale aj ako urobiť zákazníkovi z nakupovania zážitok. Teda nie len proces nákupu, ale rovnako vyšpičkovať služby spojené s procesom nakupovania.

Avšak mať dobrý obchod nestačí, ak o ňom nikto nevie. :) Inzerent tiež potrebuje budovať svoj brand, aby sa o ňom noví zákazníci dozvedeli. Prípadne, aby zistili, že práve on ponúka tovar, ktorý hľadajú. Aj na to slúži affiliate marketing.

Najlepšie na tom je, že všetko je férový obchod.

Affiliate je postavený na províznom systéme.Teda nezaplatíte nič viac, ako vopred dohodnutú províziu zo zrealizovanej objednávky. Províziu inzerent platí za predaj, ktorý vznikol vďaka affiliate kampani. Okrem zárobku inzerent získava zákazníka, ktorý neskôr v obchode nakúpi priamo. Zároveň zákazník odporučí obchod známym a tí rovnako prídu priamo do obchodu.

Niekedy sa inzerenti môžu obávať, či publisheri vedia, čo robia. Netreba sa však obávať, ako sa publisheri k propagácii postavia. Sú platení iba z provízie. Vedia teda, že pokiaľ pre zákazníka nájdu čo hľadá, nakúpi.

Jeden publisher nerobí affiliate kampaň.

Je jasné, že o kampaň môže mať záujem množstvo publisherov a takáto veľká základňa partnerov potrebuje aj primeranú starostlivosť. Či už sa jedná o technickú alebo administratívnu podporu. To všetko stojí inzerenta čas alebo dokonca viacerých zamestnancov. To sú ďalšie náklady, ktoré by musel vložiť do vlastného affiliate programu.

Pre publisherov je zase časovo náročné zháňať si eShopy pre seba. Vyjednávať spoluprácu a jej podmienky s jednotlivými obchodmi. Publishera totiž jedna kampaň “neuživí”. :)

V tomto prípade existujú affiliate siete, ktoré ponúkajú technickú podporu a službu obom stranám.

Affiliate sieť by mala okrem technického zázemia poskytnúť aj službu pre skvalitnenie oboch strán.

Publisherom v prvom rade poskytujú veľký výber kampaní. Samozrejme kvalitnú technickú podporu a rýchle vyplácanie provízií. Potom sú to tie malé drobnosti, ktoré uľahčujú prácu. Napríklad sieť Dognet ponúka pomôcky ako AITA, ktorá automaticky a inteligentne dopĺňa hypertextové odkazy do textu, či BANEAdynamický banner. Viac o nich nájdete v histórii na magazíne https://magazin.dognet.sk/. Dokonca ako publisher siete Dognet dostanete príjemnú šablónu WordPress zadarmo. :)

Ďalšou výhodou je, že sieť vyberá na spoluprácu eShopy, ktore majú potenciál a obchod robia seriózne. V prípade akýchkoľvek komplikácií sa vie sieť za publishera postaviť a chrániť jeho práva.

Inzerenti dostanú prístup k tisícom publisherov. Čo je však najlepšie, nemusia riešiť vyplácanie každého publishera zvlášť. Všetko riešia jednotne so sieťou. Tá taktiež dá pozor na to, aby publisheri pracovali v súlade so zadanými podmienkami kampane. Sieť vie tiež pre inzerenta vyhľadávať nových publisherov a pomôcť v celkovom zlepšovaní eShopu.

Affiliate marketing je unikátny druh spolupráce, ktorého výsledky sú jasne merateľné.

Ak ste inzerentom, vždy presne viete, koľko ste predali prostredníctvom affiliate kampane. Zároveň sa jedná o férovú spoluprácu, lebo sa platí len za predaj, ktorý by inak inzerent nezískal. Navyše buduje značku a povedomie o svojom obchode.

Ak ste publisher, máte dokonalý prehľad o tom, ako Váš investovaný čas a energia zarába.

Ak spolupracujete ešte s kvalitnou affiliate sieťou, ktorá vie pomôcť v lepších, či horších časoch a zjednodušuje procesy, máte našliapnuté na kvalitný pracovný zážitok v rámci affiliate kampane. :)

Geschrieben von admin in der Kategorie Tipps und Tricks

Lassen Sie eine Antwort

Zurück zum Anfang