logo logo logo
PremiumHosting passes under WY
We are pleased to announce that the 13.08.2019 We have become part
our long-standing technology partner Webglobe - yegon.
READ MORE

Brief introduction to affiliate marketing

9.06.2019

Brief introduction to affiliate marketing

Affiliate marketing has long is not nothing new in the world. In Slovakia, however, are only now beginning to gain its full potential. It is a stable secondary marketing channel, which delivers sales and new customers to the shop. It typically takes longer, who will work for eShop, but is easily and clearly measurable results.

It consists of two main parts. One of them are the owners eShopov, called advertisers. The second part of the publisher. therefore they, who promote products, or trade advertiser.

For those, who prefer good examples, pozrite si rýchle a vecné video:

Inzerent by sa mal snažiť neustále zdokonalovať svoj eshop

Inzerent by mal neustále hľadať nové spôsoby zlepšovania online obchodu. Nielen ako poskytnúť produkt v dobrej cene, ale aj ako urobiť zákazníkovi z nakupovania zážitok. Teda nie len proces nákupu, ale rovnako vyšpičkovať služby spojené s procesom nakupovania.

Avšak mať dobrý obchod nestačí, ak o ňom nikto nevie. :) Inzerent tiež potrebuje budovať svoj brand, aby sa o ňom noví zákazníci dozvedeli. Prípadne, aby zistili, že práve on ponúka tovar, ktorý hľadajú. Aj na to slúži affiliate marketing.

Najlepšie na tom je, že všetko je férový obchod.

Affiliate je postavený na províznom systéme.Teda nezaplatíte nič viac, ako vopred dohodnutú províziu zo zrealizovanej objednávky. Províziu inzerent platí za predaj, ktorý vznikol vďaka affiliate kampani. Okrem zárobku inzerent získava zákazníka, ktorý neskôr v obchode nakúpi priamo. Zároveň zákazník odporučí obchod známym a tí rovnako prídu priamo do obchodu.

Niekedy sa inzerenti môžu obávať, či publisheri vedia, čo robia. Netreba sa však obávať, ako sa publisheri k propagácii postavia. Sú platení iba z provízie. Vedia teda, že pokiaľ pre zákazníka nájdu čo hľadá, nakúpi.

Jeden publisher nerobí affiliate kampaň.

Je jasné, že o kampaň môže mať záujem množstvo publisherov a takáto veľká základňa partnerov potrebuje aj primeranú starostlivosť. Či už sa jedná o technickú alebo administratívnu podporu. To všetko stojí inzerenta čas alebo dokonca viacerých zamestnancov. To sú ďalšie náklady, ktoré by musel vložiť do vlastného affiliate programu.

Pre publisherov je zase časovo náročné zháňať si eShopy pre seba. Vyjednávať spoluprácu a jej podmienky s jednotlivými obchodmi. Publishera totiž jedna kampaň “neuživí”. :)

V tomto prípade existujú affiliate siete, ktoré ponúkajú technickú podporu a službu obom stranám.

Affiliate sieť by mala okrem technického zázemia poskytnúť aj službu pre skvalitnenie oboch strán.

Publisherom v prvom rade poskytujú veľký výber kampaní. Samozrejme kvalitnú technickú podporu a rýchle vyplácanie provízií. Potom sú to tie malé drobnosti, ktoré uľahčujú prácu. Napríklad sieť Dognet ponúka pomôcky ako AITA, ktorá automaticky a inteligentne dopĺňa hypertextové odkazy do textu, či BANEAdynamický banner. Viac o nich nájdete v histórii na magazíne https://magazin.dognet.sk/. Dokonca ako publisher siete Dognet dostanete príjemnú šablónu WordPress zadarmo. :)

Ďalšou výhodou je, že sieť vyberá na spoluprácu eShopy, ktore majú potenciál a obchod robia seriózne. V prípade akýchkoľvek komplikácií sa vie sieť za publishera postaviť a chrániť jeho práva.

Inzerenti dostanú prístup k tisícom publisherov. Čo je však najlepšie, nemusia riešiť vyplácanie každého publishera zvlášť. Všetko riešia jednotne so sieťou. Tá taktiež dá pozor na to, aby publisheri pracovali v súlade so zadanými podmienkami kampane. Sieť vie tiež pre inzerenta vyhľadávať nových publisherov a pomôcť v celkovom zlepšovaní eShopu.

Affiliate marketing je unikátny druh spolupráce, ktorého výsledky sú jasne merateľné.

If you're an advertiser, Always know exactly, how much you sold through affiliate campaign. Also under discussion it is a fair cooperation, because it pays only for sale, which would otherwise advertiser sponsor. Moreover, it builds the brand and awareness of its trade.

If you are publisher, you have a perfect overview of the, as your invested time and energy earns.

If you work more with quality affiliate network, which can help in better, and bad times and streamlines processes, you are primed for quality work experience within the affiliate campaign. :)

Written by admin in category Tips and tricks

Leave a Reply

Back to top